Thriller / Sensacja / Kryminał
Mroczny trop
36,99 zł
36,99
KUP TERAZ

Mroczny trop

brak opinii
ISBN: 978-83-276-1104-8
Premiera: 2014-11-19

Amerykańska Straż Wybrzeża zatrzymuje na wodach Zatoki Meksykańskiej statek rybacki, który może przemycać narkotyki. Jak zwykle służbom pomaga Ryder Creed ze swymi najlepiej wyszkolonymi psami poszukiwawczymi. Jednak pod pokładem statku znajdują tylko grupkę przerażonych dzieci.

Tymczasem agentka FBI Maggie O'Dell prowadzi dochodzenie w sprawie serii morderstw. Wszystkie ofiary torturowano przed śmiercią. Maggie podejrzewa, że to dzieło jednego brutalnego zabójcy.
 
Ścieżki Maggie O’Dell i Rydera Creeda znów się krzyżują. Odkrywają razem tajemnice, które stają się zagrożeniem dla nich i ich bliskich. Zwłaszcza gdy pod opiekę Creeda trafia nastoletnia Amanda, zmuszana przez kartel do przemycania kokainy.

Kiedy bandyci atakują Maggie, a potem Hannę, wspólniczkę i przyjaciółkę Creeda, Creed przygotowuje zasadzkę. Wie, że wynajęci mordercy już wkrótce po niego przyjdą.

Alex Kava

Pochodząca z Silver Creek w Nebrasce Alex Kava, a właściwie Sharon Kava, to uznana autorka thrillerów psychologicznych. Wiele z jej książek gościło na listach bestsellerów. Zaczęła pisać bardzo wcześnie, jednak jedynie brat rozumiał i podzielał jej fascynację literaturą. Rodzice nie tylko jej nie wspierali, wręcz próbowali zniechęcić do czytania książek. Nie wierzyli, że ktokolwiek jest w stanie utrzymać się z pisania. Po ukończeniu college’u w 1982 Alex założyła firmę graficzną specjalizującą się we współpracy z sektorem reklamowym. Następnie od 1992 pracowała w swej dawnej szkole jako szefowa PR. Jednak po czterech latach zrezygnowała z tej posady i poświęciła się wyłącznie karierze literackiej. Jej powieści szybko zyskały uznanie. Są podbudowane rzetelną wiedzą psychologiczną, a także znajomością procedur policyjnych, co dodaje im wiarogodności. Chociaż są fikcją literacką, często impulsem do ich napisania stały się prawdziwe zbrodnie. Opierając się na konkretnych zdarzeniach, Kava konstruuje prawdopodobne rozwinięcia rzeczywistych, dotąd niewyjaśnionych wątków danego śledztwa. Słusznie uważa, że taka metoda pisarska pomaga jej uzyskać rys autentyzmu, tak bardzo ceniony przez czytelników. Nieważne, o jak okrutnych, podszytych szaleństwem zbrodniach czytamy. Jeżeli uwierzymy autorce, pozwolimy się wciągnąć w jej mroczny świat. Razem z nią próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy zło jest nieodłączną cechą ludzkiej natury i dlaczego niektórzy z nas tak łatwo przekraczają granicę, za którą rozpościera się mrok.

Alex Kava nadal mieszka w Nebrasce. Udziela się w wielu stowarzyszeniach literackich, zwłaszcza tych zrzeszających twórców thrillerów. Jest członkiem Mistery Writers of America oraz Sisters In Crime – która zrzesza wyłącznie kobiety. Ma dwa psy.

"Dobra strona – bohaterowie z krwi i kości. Nie za dużo opisów, mnóstwo akcji. Nie ma co wymieniać wszystkich plusów: to po prostu dobra książka do czytania z którą warto się zapoznać. A już dla fanów tej autorki to obowiązkowe!"

"W powieściach Alex Kavy bardzo podoba mi się również to, że romans (a raczej iskrzenie między bohaterami) nigdy nie przyćmiewa samej akcji i stanowi jedynie tło dla całości. Nie inaczej jest z Mrocznym tropem."

"Jak dla mnie powieści Alex Kavy są jednymi z najlepszych thrillerów napisanych przez kobietę. Każdą kolejną część czyta się znakomicie, akcja zawsze jest niepowtarzalna, intrygująca i wciągająca. A ci mężczyźni!"

"Mroczny trop to powieść o narkotykach, one stanowią podporę tej książki. One i psy, oczywiście, ponieważ główny bohater, Ryder Creed, jest treserem tych zwierząt i prowadzi własny ośrodek szkoleniowy. W dużej mierze to psy poszukiwawcze, ale wraz z upływem stron czytelnik dowiaduje się o jeszcze kilku innych przydatnych umiejętnościach czworonogów. Powiem szczerze, za psami specjalnie nie przepadam, ale autorka ukazała je tak, że kilka razy przyłapałam się na tym, że odczuwałam chęć posiadania takiego przyjaciela."

"Jeśli lubicie mocne wrażenia, wartką akcję, ciekawych bohaterów, niespodzianki i podnoszący się poziom adrenaliny - to koniecznie sięgnijcie do tej książki. Jednak uważajcie - są fragmenty, gdzie krew w żyłach płynęła mi naprawdę szybko..."

"Jak to w kryminałach czy thrillerach bywa, jest interesująco, akcja w odpowiednich momentach zwalnia, w innych zaś przyspiesza, żeby zaskoczyć czytelnika zakończeniem. Nie wiem jak to jest, ale znów kompletnie zaskoczył mnie koniec historii."

"W Mrocznym tropie jest mnóstwo wątków mafijnych, narkotyków, dochodzeń, morderstwa, bez których dobry thriller nie może istnieć. Dlatego też jest to lektura jak najbardziej skierowana do fanów tego gatunku. Autorka nie pozwala się nudzić. Na każdym kroku, na każdej stronie odkrywa po jedne karcie, by czytelnik również miał możliwość zabawienia się w detektywa i rozwiązania zagadki."

"Autorka pisze w sposób niezwykle ciekawy i prosty. Myślę, że każdy Czytelnik lubiący tego typu literaturę tej autorki sobie nie odpuści. Jest to pisarka, która potrafi stworzyć ciekawą i zaplanowaną akcję, której nie sposób się domyślić. Ja zorganizowałam sobie jeden dzień na przeczytanie tej publikacji i faktycznie - łyknęłam ją jednym tchem."

"„Mroczny trop” zaskakuje i przyznam, że nie domyśliłam się, kto zabijał. Sprawiło to, że czytałam z zainteresowaniem do ostatniej strony. (...) W dużej mierze zaciekawiła mnie dlatego, że nigdy wcześniej nie czytałam powieści dotyczącej kartelu narkotykowego. Motyw ten został przez autorkę wykorzystany wyjątkowo umiejętnie i logicznie."

"Książka przypadła mi bardzo do gustu. Niewątpliwie wśród fanów thrillerów i kryminałów zrobi ogromne wrażenie. To połączenie dwóch historii, zupełnie innych od siebie osób. Opowieść o tym, jak wielka może być przyjaźń między człowiekiem i psem."

Kolejne spotkanie z książką autorstwa Alex Kavy to spora dawka sensacji, w jakiej znaleźć można i mafijne porachunki i kryminalne śledztwo. (...) W tle "Mrocznego tropu" pojawia się polityka, osobiste porachunki oraz uczucia, pozwalające chociaż na chwilę zapomnieć o śmiertelnym niebezpieczeństwie."

"„Mroczny trop” to nie tylko pełna napięcia historia, ale również piękny obraz psiej lojalności i miłości względem człowieka. Wartka akcja, doskonałe dialogi, interesujący bohaterowie, zaskakująca i nieprzewidywalna fabuła to największe atuty tej powieści."

Napisz swoją opinię i oceń książkę

Przedstaw sięTwoja ocena


WYŚLIJ