Powieść obyczajowa
M jak miłość

M jak miłość

Marcin Mastalerz /scenariusz
5 opinii
Liczba stron: 508
Oprawa miękka
ISBN: 9788327603845
Premiera: 2013-09-16

„M jak miłość. Początki” to powieść na podstawie 1. sezonu serialu, który w szczycie popularności gromadzi przed ekranem nawet  12 600 000 widzów.

Kultowy serial po raz pierwszy w formie książki!
 „M jak miłość. Początki” to powieść na podstawie 1. sezonu serialu, który w szczycie popularności gromadzi przed ekranem nawet  12 600 000 widzów. Opowieść rozpoczyna się we współczesności, by przenieść czytelnika do samych początków historii o rodzinie Mostowiaków.
 Powieści towarzyszy część Zza kulis, zawierająca wywiady z aktorami i twórcami serialu, zabawne anegdoty planu, ciekawostki oraz wiele miłych niespodzianek. Książkę wzbogaca ponad 50 niezwykłych zdjęć.
 Twórcy opowiadają o serialu:
 Jak narodził się serial „M jak miłość”?

Ilona Łepkowska:
– Najpierw był dość luźny pomysł, o którym rozmawialiśmy z Tadeuszem Lampką (szefem firmy produkującej serial), żeby zbiorowym bohaterem tej opowieści była rodzina pochodząca ze wsi. Uświadomiliśmy sobie bowiem, że z jednej strony mnóstwo polskich rodzin, o ile nie większość, ma swoje korzenie na wsi, a z drugiej był to wtedy obszar bardzo mało wyeksploatowany przez twórców seriali. Potem pojawiła się idea, żeby wszyscy członkowie tej rodziny mieli imiona zaczynające się na literę „m”. Wtedy też narodził się tytuł „M jak miłość”…..
 Jak się Pani czuje jako wymarzona babcia kilku milionów Polaków?


Teresa Lipowska:

– Wspaniale, ponieważ jestem dość podobna z charakteru do Barbary Mostowiak. Mam podobną psychikę, lubię ludzi, jestem otwarta na innych, ale przede wszystkim bardzo wysoko cenię życie rodzinne. Obie ogromnie kochamy swoje dzieci i wnuki, i obie bardzo byśmy chciały, żeby rodzina była jak najczęściej razem. Grając tę rolę, nie muszę niczego udawać.
 Czy po tym, jak dla milionów Polaków został pan Lucjanem Mostowiakiem, coś pana zaskoczyło?


Witold Pyrkosz:

– Zaskoczyły mnie różne rzeczy. Na przykład to, że po grubo ponad dwudziestu latach mieszkania w gminie Góra Kalwaria na poczcie, gdzie bywam od lat, wydarza mi się taka oto historia. Odchodzę od okienka i słyszę za plecami wołanie „Panie Lucjanie! Panie Lucjanie!”. Odwracam się i dopiero wtedy pani z okienka sumituje się i mówi „Przepraszam panie Pyrkosz, zapomniał pan zapłacić za znaczek pocztowy”….

Do kupienia w salonach Empik oraz na Empik.com

 


Zapraszamy na specjalną podstronę "M jak Miłość".


"W książce seniorka rodu – Barbara Mostowiak prowadzi swoisty pamiętnik, w którym zapisuje własne emocje i najważniejsze pojawiające się wydarzenia w rodzinie Mostowiaków. Potraktowanie w taki właśnie sposób części fabuły było trafionym pomysłem, gdyż zapiski Barbary uderzają prostotą, a szczerością trafiają do serca czytelnika."

"Nie musicie ślęczeć godzinami przed telewizorem, aby dowiedzieć się tego co w skrócie można wynieść z tej powieści. I niech nie przeraża was grubość, czyta się naprawdę ekspresowo a mając w pamięci głównych odtwórców serialu, tym doskonalej można wyobrazić sobie cały scenariusz. Pomóc mogą w tym przepiękne zdjęcia dołączone do książki."

""M jak miłość. Początki." to wspaniała lektura zarówno dla fanów tego serialu, jak i dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z nim. Najbardziej oczywiście zachwyciła mnie sama powieść, dzięki której jeszcze raz mogłam przenieść się do początków losów tej niesamowitej rodziny, którą uwielbiam już od bardzo dawna. Tym razem mogłam sobie przypomnieć ich przygody w zupełnie innej formie, ale dla mnie - dużo lepszej."

"Muszę przyznać, że autor stworzył naprawdę świetną książkę. Językiem prostym i czytelnym dla każdego, opisał jeden sezon popularnego polskiego serialu. Wyzwanie! Niełatwo napisać powieść na podstawie scenariusza i jeszcze dodać do niej sporo wiadomości spoza pola widzenia widza. I jeszcze te smaczki na końcu książki."

"Książka jest dynamiczna, a dialogi mistrzowskie. I nie jest wcale powiedziane, że mogą ją czytać tylko Ci, którzy oglądali telewizyjną produkcję. Jeśli ktoś nie zna dziejów rodziny Mostowiaków też nie będzie się nudził."

"Przyznaję się bez bicia, że ogromnie ciekawa byłam jakie wrażenia będę mieć po lekturze.Za książkę wzięłam się następnego dnia po podęczeniu jej przez listonoszkę. (...) Podsumowując- bardzo przyjemnie spędziłam czas przy tej lekturze.Polecam gorąco nie tylko fanom serialu."

Napisz swoją opinię i oceń książkę

Przedstaw sięTwoja ocena


WYŚLIJ

awiola
2013-11-15

"Ktoś kiedyś powiedział, że nic bardziej nie spaja rodzin niż nieszczęścia. Wspólnie przeżyte złe chwile łączą ludzi głębszym rodzajem więzi niż największe nawet radości". "M jak miłość" - serial, o którym słyszeli wszyscy. Zarówno wierni widzowie polskich seriali, jak i zupełni antagoniści tej formy spędzania wolnego czasu. Serial, który w swojej szczytowej formie gromadził przez tel...
magret65
2013-09-25

Mam już książkę u siebie. Jeszcze nie zaczęłam czytać. Pierwsze wzrokowe wrażenie - sam wygląd aż zachęca, żeby po nią sięgnąć. Ładne wydanie, a do tego zdjęcia z filmu to niewątpliwe atuty tego wydania. Do tego dodam, że podoba mi się bardzo fajnie ukazane drzewo genealogiczne rodziny Mostowiaków. Można na ich przykładzie dyskutować w języku obcym na temat rodziny - kto jest kt...
apkg
2013-08-08

Tak, a "Na dobre i na złe" drukować w Harlequin Medical jak braknie ostatniego rozdziału zawsze można zobaczyć odcinek serialu w internecie>
crissy
2013-08-08

Ale przynajmniej nikt nie będzie miał wątpliwości, że to część jakiejś większej serii :)
apkg
2013-08-08

O matko jedyna........, lepiej wydać Modę na sukces plan wydawniczy na lata!!!!!!!drukować w HGR,HŚZ,Powieść Erotyczna, Powieść Obyczajowa,jak bedą wpadki wydawnicze jak ostatnio nikt się nie połapie (czy brakuje rozdziału, czy książka jest wydana podwojnie)